Olimpia-Splendid.cz tel.: +420 216 216 008

Technická podpora

Potřebujete více informací k vybranému produktu Olimpia Splendid, projděte si sekci nejčastějších technických dotazů, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře, případně kontaktujte vybrané servisní místo.

Nejčastější otázky

Mobilní klimatizace

Bohužel to není možné. Zákon o zachování energie říká, že existující energii v podobě tepla nelze zlikvidovat. Lze jej pouze odvést někam jinam. U Klasických dvoudílných klimatizací horko vypouští venkovní jednotka, která je s vnitřní propojena potrubím s chladivem. U jednodílného systému nemusíme provádět stavební úpravy a umisťovat jednotku na fasádu. Horký vzduch prudí přímo z vnitřní jednotky. Ten můžeme vyvést přivřeným oknem, otvorem ve skle nebo průchodkou zdí. Klimatizace Olimpia Splendid jsou díky svému příslušenství připraveny na všechny druhy instalace.
Každá klimatizace obsahuje v základním balení 150 cm dlouhou a 13 cm širokou vývodní trubicí, násadku do přivřeného okna, upevňovací mechanismus přivřeného okna a čirou průchodku pro instalaci do kruhového otvoru ve skle. Klimatizace Dolceclima Silent navíc obsahuje dvojitou sadu speciálních vzduchových filtrů, které je možné v případě potřeby i dokoupit.
Všechny klimatizace Olimpia Splendid obsahují automatický výparník kondenzátu. Ten je odváděn s horkým vzduchem ven, aniž by došlo k hromadění vody v nějakém zásobníku. Klimatizace tak zároveň odvlhčuje. To přispívá k lepšímu pocitu během letních dnů, kdy se můžeme zvýšeně potit.
Ano, všechny klimatizace Olimpia Splendid disponují zvláštním odvlhčovacím módem, kdy přístroj nechladí, pouze odvlhčuje.
Prodloužením odvodní trubice by došlo k přehřívání přístroje a jemu rychlému opotřebení s menším chladícím účinkem. Zvýšení odporu, který musí klimatizace překonat pro výfuk horkého vzduchu je důvodem ke ztrátě záruky. My proto jakékoliv nastavování výfukové trubice nedoporučujeme.
V první fázi po zapnutí není u klimatizace zapnut kompresor: Děje se tak z důvodu ochrany kompresoru proti častému vypínání a zapínání, které radikálně snižuje jeho životnost. Jelikož je kompresor umístěný uvnitř interiérové jednotky, nemůže být provoz klimatizace zcela bezhlučný. Na druhou stranu je hlučnost u značky Olimpia Splendid podstatně snížena oproti tradičním mobilním klimatizacím. Bez oběhu chladiva uvnitř jednotky není možné prostor vychladit.
Na prachový předfiltr, který vysuneme ze zadní části klimatizace připevníme dva speciální filtry dle svého výběru. Po připevnění zasuneme plastový předfiltr zpět na své místo. Filtry je možné různě kombinovat dle své aktuální preference. Černý uhlíkový filtr působí proti pachům a nebezpečným plynům, proužkovaný HEPA filtr proti alergenům a modrý fotokatalický proti velkému procentu virů a bakterií obsažených ve vzduchu.
Při zapnutém režimu tepelného čerpadla klimatizace Ellisse HP do místností fouká teplý vzduch a naopak chladný vzduch vyfukuje ven. Jedná se tedy o zcela opačný proces než u funkce chlazení. Toto topení je energeticky velmi nenáročné, jelikož z příkonu 800 W dokáže vyprodukovat topný výkon 2,4 kW.


Odvlhčovače vzduchu

Existují dvě možnosti. Můžete kondenzát jímat do nádobky. Po naplnění se přístroj vždy vypne. Nebo lze kondenzát plynule odvádět samospádem pomocí hadičky o vnitřním průměru 12,5 mm.
Jedná se o automatickou ochranou fázi kompresoru. Jelikož by rychlé vypínání a zapínaní tlakovacího zařízení znamenalo velké opotřebení a nižší životnost kompresoru, přístroj jej na několik minut vypne. Stane se to, pokud nastavíte na hygrostatu vyšší hodnotu než je aktuální hodnota vlhkosti v místnosti. Jakmile nastavíte opět nižší požadovanou vlhkost je třeba několik minut počkat než se vysoušeč znovu zapne.
Na černou plastovou mřížku přiloženou k odvlhčovači připevníme dva filtry z příslušenství dle svého výběru. Tuto mřížku připevníme na vnitřní stranu prachového předfiltru umístěného v prostoru nad vestavěnou nádobkou na kondenzát. Po připevnění zasuneme plastový předfiltr zpět na své místo. Filtry je možné různě kombinovat dle své aktuální preference. Černý uhlíkový filtr působí proti pachům a nebezpečným plynům, proužkovaný HEPA filtr proti alergenům a modrý fotokatalický proti velkému procentu virů a bakterií obsažených ve vzduchu.
Pokud teploty v prostoru nedosahují ani 10 ºC, doporučujeme odvlhčovač provozovat se zapnutou funkcí přitápění. Jelikož odvlhčovací výkon přístroje je velmi závislý na teplotě vzduchu a při teplotách pod 10 ºC může být až desetinový oproti uváděnému maximálnímu výkonu, funkce přitápění urychlí proces vysoušení. Můžeme jí ale použít i při vyšších teplotách, kdy chceme odvlhčovat co nejrychleji, například při sušení prádla v sušárnách.


Topidla

Základní přímotopy a konvektory využívají k ohřevu kovovou topnou spirálu. Keramické topné články mají výhodu v podobě bleskového uvolňování a přenášení tepelné energie. Keramická topidla mají díky tomu vyšší výstupní teplotu než klasická elektrická topidla a jejich účinkem budete i při malých rozměrech přístroje mile překvapeni. Karbonová infra topidla jsou ještě úspornější, pokud chceme tepelný účinek pocítit rychle bez ohledu na objem prostoru. Ohřívají pouze povrch, ne vzduch. Na druhou stranu, abychom jejich účinek pocítili, musíme být v jejich dosahu.


Nenalezli jste odpověď? Napište nám

Jméno a příjmení:

E-mailová adresa:

Opiště kód z obrázku do pole níže:

Dotaz:


Servisní místa

Provozovna Praha

Na Zátorách 613/8, 170 00, Praha 7 – Holešovice

tel.: 216 216 008  (po-pá: 10:00-18:00)
e-mail: info@vzdusin.cz

Otevírací doba:

po: 10:00-18:00
út: 10:00-17:00
st: 10:00-18:00
čt: 10:00-17:00
pá: 10:00-16:00

Provozovna Bratislava

Nejedlého 65, 841 02, Bratislava - Dúbravka

tel.: 949 576 800  (po-pá: 10:00-18:00)
e-mail: info@vzdusin.sk

Otevírací doba:

po: 10-12,13-16 h
út: 10-12,13-16 h
st: 10-12,13-16 h
čt: 10-12,13-16 h
pá: 10-12,13-16 h

Provozovna Praha
Areál Stazap C1/24, Tiskařská 12, Praha 10 - Malešice
tel.: +420 216 216 008

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace